Poznaj naszych psychoterapeutów

Joanna Francik

Założyłam Centrum Psychoterapii MindCare, żeby pomagać Klientom w przywracaniu zdrowia psychicznego i emocjonalnego, odzyskaniu równowagi i osiąganiu spełnienia w życiu. Chcę, aby wszyscy nasi Klienci żyli w pełni świadomie, cieszyli się wewnętrznym spokojem i poczuciem własnej wartości, budowali satysfakcjonujące i wspierające relacje, czuli w swoim życiu spełnienie. Stawiam bardzo mocno na autentyczność w relacjach, więc na konsultacjach staram się jak najlepiej zrozumieć problem i osobowość pacjenta i dobrać dla jego potrzeb odpowiedniego terapeutę.Jestem psychologiem biznesu, ukończyłam 4 letnie szkolenie w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej, a także szkolenie w zakresie psychoterapii w podejściu psychodynamicznym w Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Pracuję w nurcie Psychoterapii Integratywnej, która łączy w sobie elementy wielu nurtów psychoterapeutycznych, między innymi takich jak: 

  • psychoterapii psychodynamicznej
  • psychoterapii humanistycznej
  • psychoterapii systemowej
  • psychoterapii poznawczo-behawioralnej
  • psychoterapii Gestalt
  • psychoterapii ericksonowskiej
  • psychoterapii procesu
  • pracy z ciałem
  • hipnozy medycznej
  • terapii schematów
  • psychoterapii dialektyczno-behawioralnej
  • analizy transakcyjnej.
  • systemu wewnętrznej rodziny IFS (Internal Family System)

Takie kompleksowe podejście z szerokim wachlarzem metod i technik z różnych podejść terapeutycznych pozwala mi indywidualnie dopasować sposób prowadzenia terapii oraz wybierać metody najlepsze dla skutecznej psychoterapii pod osobowość i problem Klienta.

Dzięki temu moi Klienci osiągają często szybką i trwałą poprawę funkcjonowania, odzyskują spokój i harmonię, poprawia się ich samoświadomość i samoocoena, mają bardziej satysfakcjonujące relacje. To wszystko wpływa na zwiększenie satysfakcji z życia.

Nieustannie się doszkalam w zakresie zdrowia psychicznego, rozwoju osobistego, technik i narzędzi uzdrawiania emocjonalnego. Wierzę w moc naszych myśli i przekonań, więc dużo pracy wkładam w to, żeby moi Klienci korzystali z ich mocy, a nie sabotowali siebie.

Korzystam z superwizji u superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej i Systemowej. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej.

Mam ponad 10 letnie doświadczenie w pracy w korporacjach na stanowiskach HR, gdzie byłam odpowiedzialna zarówno za sprawy personalne- rekrutacje jak i derekrutacje, ocenę pracowników, szkolenia, rozwiązywanie konfliktów interpersonalnych, coaching.

Dodatkowo jako coach i doradca personalny przeprowadziłam blisko 1000 rozmów przygotowujących ludzi do zmiany w karierze zawodowej. Pomagam odkryć swoim Klientom talenty, potencjał oraz pracować w zgodzie z nimi.

Osobiście od dziecka choruję na niedoczynność tarczycy i Hashimoto, od 2017 roku prowadzę grupy wsparcia dla osób z chorobami autoimmunologicznymi, których podłożem często jest przewlekły stres, nieprzepracowana trauma złożona C-PTSD.

Bardzo mocno w swojej pracy stawiam na psychoterapię grupową, która mocno pomaga w przepracowaniu traum relacyjnych, daje wsparcie, pozwala lepiej zrozumieć siebie i innych ludzi, uczy lepszego wyrażania siebie, a także jest miejscem gdzie można zauważyć i przepracować swoje blokujące schematy funkcjonowania w relacjach.

To wszystko pozwala na nową jakość życia w relacjach, wpływa na budowanie bardziej satysfakcjonujących związków.

Jeśli uważasz, że moja wiedza i doświadczenie mogą być dla Ciebie pomocne – zapraszam do kontaktu, a także obserwowania mojego profilu Facebook: Centrum Psychoterapii MindCare lub Instagramie – pod nazwą: @terapia_mindcare.

Alicja Ananicz

Absolwentka Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie w Hamburgu. Psychoterapeutka w trakcie 4-letniego szkolenia w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Doświadczenie i wiedzę zdobywała w Katedrze Psychoterapii (Oddział Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych) oraz w Klinice Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego UJ w Krakowie, a także na Oddziale Neurologii i Udarów Mózgu Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Członkinii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

W pracy bliskie jest jej podejście psychodynamiczne, które zakłada, że wiele objawów ma swoje źródło w nieuświadomionych uczuciach i potrzebach człowieka, a te z kolei przekładają się na zachowana i reakcje, które nie zawsze dają się zrozumieć, budzą dyskomfort, lęk, uczucie pustki, utrudniają czerpanie satysfakcji w różnych obszarach życia.

Zidentyfikowanie, zrozumienie i zmodyfikowanie ich w bezpiecznej, opartej na zaufaniu relacji terapeutycznej, pozwala na przełamanie dotychczasowych schematów działania, a w efekcie do poprawy funkcjonowania w relacjach i większej satysfakcji z życia.

Magdalena Więcławska

Jestem psychoterapeutką w trakcie szkolenia w Szkole Gestalt w Warszawie. Prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych, w nurcie Gestalt.

Zapraszam osoby, które przeżywają trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji, doświadczających lęku, niepokoju, niepewności, pustki, a także przygnębienia i braku sensu w życiu.

W psychoterapii ważny jest dla mnie kontakt z drugim człowiekiem, spotkanie, które daje poczucia bycia widzianym i akceptowanym takim, jakim się jest. Taka bezpieczna relacja i doświadczanie siebie „tu i teraz” pozwala na odkrywanie źródeł cierpienia, nazywanie ich i znalezienia drogi do zmiany.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Julia Mieszajkina

Psychoterapeutka w trakcie szkolenia w Szkole Gestalt, jest specjalistką, która oferuje terapię indywidualną dla osób dorosłych jak i psychoterapię par i małżeństw. Dodatkowo, od dwóch lat Pani Julia pogłębia swoją wiedzę w obszarze seksuologii, co wzbogaca jej umiejętności terapeutyczne, zwłaszcza w kontekście terapii par i małżeństw.

Pani Julia specjalizuje się w terapii Gestalt, która jest oparta na dialogu terapeutycznym i pomaga klientom w rozpoznawaniu oraz nazywaniu emocji. Jej praktyka terapeutyczna dąży do zwiększenia samoakceptacji i umożliwia podejmowanie świadomych decyzji. Skupia się głównie na osobach przeżywających trudności w relacjach interpersonalnych, lęku, depresji, niepokoju oraz uczuciu pustki czy braku sensu w życiu.

W swojej pracy rozwija się także w nurtach psychoterapii integratywnej, co pozwala na dostosowanie podejścia terapeutycznego do unikalnych potrzeb klientów. Stosuje techniki, takie jak arteterapia, narzędzia psychoterapii skoncentrowanej na emocjach, techniki terapii poznawczo-behawioralnej oraz coaching.

Przed rozpoczęciem pracy jako terapeutka, Pani Julia pracowała jako analityk w różnych korporacjach. Po przeprowadzce do Polski 11 lat temu, zdecydowała się poświęcić swoją karierę ludzkiej pomocy, czując, że to jest jej największą pasją. Ze względu na własne doświadczenia związane z emigracją, Pani Julia może być też szczególnie pomocna dla osób, które planują zmiany życiowe, zawodowe czy też miejsce zamieszkania.

Pani Julia regularnie poddaje swoją pracę superwizji, dbając o wysoką jakość świadczonej terapii i rozwijając się w swojej praktyce terapeutycznej. Jej podejście holistyczne i zaangażowanie w ciągły rozwój umożliwiają jej skuteczne i empatyczne wsparcie dla klientów.